Naprawy hydrauliczne

Naprawiamy uszkodzenia instalacji wodnych i centralnego ogrzewania. Częstymi zleceniami są usterki związane ze zniszczeniem lub utratą żywotności różnych rodzajów uszczelek stosowanych w gospodarstwach domowych. Najczęściej występującą i spotykana usterką jest np. cieknący kran. Powodem może (ale nie musi) być przestażała i zużyta uszczelka. 

Większość usterek wynika ze skończenia się żywotności danego materiału z którego została wykonana instalacja wodna bądź urządzenie sanitarne czy inne wykorzystujące przepływ wody. 

Aby zapobiec częstym usterką hydraulicznym należy stosować wysokiej klasy materiały eksploatacyjne przy montażu instalacji wodnych ale także odpowiednio dobierać baterie czy urządzenia sanitarne.

W praktyce nie tylko odpowiednie zestawienie urządzeń sanitarnych i materiałów w instalacji wodnej może powodować usterkę. Brudna i zaniewczyszczona woda może spowodować wiele szkód. Jeśli w naszym domu jest twarda woda i do tego zanieczyszczona może to spowodować nawet niedrożność instalacji a co za tym idzie woda w kranie ma mniejszcze ciśnienie bądź wogóle nie leci. Bardziej bolesnym przykładem może być uszkodzenie pralki czy zmywarki podłączonej do takiej instalacji. 

Jeśli chcemy mieć w domu urządzenia takie jak pralka czy zmywarka oraz chcemy zapewnić im długi "czas życia" to musimy pamiętać by woda z jakiej korzystają była do tego odpowienio przygotowana. Często jeszcze zdarza się, że pobieramy wodę ze studni. Takowa w większości przypadków może okazać się nie wystarczająco miękka dla praki czy zmywarki co może skutkować ich awarią a nawet trwałym uszkodzeniem. Woda miejska z pewnością jest najbardziej pożądaną dla powyższych urządzeń. Oczywiście odpowiednio przygotowana woda ze studni także może sprostać wymaganiom ale wymaga wkładu pracy.

Nieszczelności instalacji

Częstym przypadkiem zwłaszcza w mieszkaniach w bloku jest wydostawanie się wody na zewnątrz instalacji. Przykładem jest łazienka, która z czasem jak się szybko okazuje może zalewać sąsiada poniżej. Wynika to z zapchania się instalacji odpływowej przez jakieś zanieczyszczenia. Gdy już do tego dojdzie dobrze jest wezwać hydraulika, który upora się z tym problem, aby jednak zapobiec takim sytuacją należy pamiętać o tym by nie zapychać instalacji nieporządanymi nieczystościami.